تفاوت آیفون ۶S و آیفون ۶؛ آیفون ۶S از رم دو برابر آیفون ۶ برخوردار است

تفاوت آیفون ۶S و آیفون ۶؛ آیفون ۶S از رم دو برابر آیفون ۶ برخوردار است

- در اخبار تکنولوژی
1792
۰

RxiAO3oJcjIKmaPZ.huge.0.0

هرگاه اپل آیفون جدیدی را ارائه می‌دهد، به یک یا چند دلیل، بعضی چیزها به صورت راز می‌مانند. رم، یکی از این چیزهاست. سال‌های متمادی، اپل از اینکه به‌صورت رسمی، توضیح دهد که گوشی‌ها، از چه اندازه مموری برخوردارند، امتناع می‌کرد. خوشبختانه تمام چیزی که صرف می‌شود تا بفهمیم اپل چه تغییراتی داده است، یک آیفون و تعدادی ابزار ساده است.

بعد از کالبدشکافی آیفون، می‌توانیم بفهمیم چه رازهای کوچکی داخل آیفون ۶S وجود دارد. اجازه دهید ابتدا به این سئوال از رم پاسخ دهیم: بر اساس نتایجی که از کالبدشکافی بدست آمده است، آیفون ۶S دارای دو گیگابایت رم است که این مقدار دو برابر میزان رم آیفون ۶ است  و نشان می‌دهد که اپل، حافظه یا مموری آیفون را از زمان آیفون ۵ در ۲۰۱۲، افزایش داده‌است. همچنین این رم از رم قبلی سریعتر است. مطابق با LPDDR4 که در قیاس با LPDDR3 بهبود یافته است.

در نظر داشته باشید که دو برابر کردن رم، تفاوت چشمگیر و قابل تحسینی در استفاده روزانه از دستگاه ایجاد می کند. سوئیچ کردن بین تب‌ها و اپلیکیشن ها به طرز قابل ملاحظه‌ای سریعتر است. زمانی‌که بین تب‌ها سوئیچ می‌کنید، لازم نیست هر بار صفحات وب بازخوانی شوند، چراکه آیفون ۶S برای نگهداری تب‌ها حافظه کافی دارد.

ممکن است شما با تعجب از خود بپرسید، اگر افزایش رم، موجب بهبود عملکرد آیفون شده‌است، چرا اپل این ویژگی جدید را تبلیغ نکرده‌است؟ به این خاطر که ۲GB رم، در مقایسه با رقبا، بسیار چشمگیر نیست. در سال ۲۰۱۳ گوشی Galaxy S4 دارای ۲GB رم بود و Galaxy S6 امسال، دارای ۳GB رم است و اپل نمی‌خواهد در زمینه مشخصات فنی وارد جنگ شود. اپل ترجیح می‌دهد بیشتر روی طراحی و تجربیات کاربران تمرکز کند تا اعداد و ارقام سرد.

به جز رم، کالبدشکافی نشان می‌دهد، آیفون ۶S نسبت به آیفون ۶ دارای باتری کوچکتری است. باتری از ۱۸۱۰ میلی آمپر در ساعت، به ۱۷۱۵ میلی آمپر کاهش یافته. این تغییر ناشی از محدودیت فضاست.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است از این مطلب خوشتان بیاید

iOS نسخه‌ی ۹.۰.۲ منتشر شد، لیست تغییرات این نسخه

iOS نسخه ۹٫۰٫۲ در اختیار همگان قرار گرفت.